Vzorková prodejna kompenzačních pomůcek

Nová vzorková prodejna pomůcek pro zrakově postižené v Brně zahajuje zkušební provoz

Seznam a ceník pomůcek vzorkové prodejny pomůcek pro zrakově postižené v Brně.docx - aktualizace 4. 10. 2022

Již nemusíte drobné pomůcky objednávat v Olomouci nebo v Praze a čekat, až vám je pošťák doručí. TyfloCentrum Brno otevírá Vzorkovou prodejnu pomůcek pro zrakově postižené v Brně.
Ode dneška, 5. září 2022 bude zahájen zkušební provoz a prodej vybraných pomůcek v prodejně v Domě služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky, na adrese Chaloupkova 7, Královo Pole.
Sortiment pomůcek pro zrakově postižené, dostupný v prodejně bude dle potřeby rozšiřován a průběžně aktualizován podle zájmu zákazníků. Jedná se o pomůcky k pořízení na vlastní náklady bez žádosti o příspěvek zdravotní pojišťovny nebo Úřadu práce. Platba možná pouze v hotovosti.

Přidanou hodnotou naší prodejny bude technické poradenství, pokud to pomůcka vyžaduje. Umožníme Vám si pomůcky vyzkoušet, také Vám pomůžeme pomůcku zajistit, nebude-li u nás na skladě. Poradenství bude poskytováno zdarma, do koncové ceny se promítnou jen cena nákupní a skutečné náklady na přepravu.
Pokud budeme pomůcky doplňovat hromadně ve větším množství, náklady na přepravu budou nižší a to se příznivě promítne do koncových cen za pomůcky. O tom svědčí i náš aktuální seznam vybraných pomůcek.
Pomůcky, o které bude větší zájem, budeme objednávat ve větším počtu.

Jak vzorková prodejna bude fungovat:

a) zavoláte na tel. číslo 515 919 773 nebo na 515 919 770, případně napíšete na email pomucky@tyflocentrumbrno.cz a projevíte zájem o konkrétní typ pomůcky buď z našeho seznamu, nebo i mimo něj,

b) v případě elektronické pomůcky zajistíme předvedení a odzkoušení,

c) pokud pomůcku nemáme skladem, domluvíme se na možnosti objednání pro vás,

d) pomůcky, které máme k dispozici, si můžete po domluvě konkrétního termínu vyzvednout, uhradit její cenu a odnést domů, nebo můžete bez předchozí dohody přijít ve čtvrtek od 13 do 17 hod. /v letních měsících do 16 hod./.

V přiloženém ceníku uvádíme prodejní cenu a počet kusů na skladě.
Pomůcky v ceníku členíme do dvou kategorií. A to na pomůcky v ceně do 500 Kč a v ceně více než 500 Kč.

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že tato služba zlepší dostupnost pomůcek v Brně.

pracovníci společnosti TyfloCentrum Brno

Se vstupní "investicí" (nákupem prvních pomůcek) pomohla Nadace profesora Vejdovského. Cílem záměru bylo vytvořit podmínky pro lepší dostupnost kompenzačních pomůcek pro osoby se zrakovým postižením především v Brně a v Jihomoravském kraji.