Slavnostně jsme otevřeli Dům služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky

::

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ DOMU SLUŽEB PRO NEVIDOMÉ JOSEFA CHALOUPKY


Dne 16. 9. 2021 obecně prospěšná společnost TyfloCentrum Brno za účasti primátorky statutárního města Brna, paní Markéty Vaňkové, a hejtmana Jihomoravského kraje, pana Jana Grolicha, otevřela nový Dům služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky.
Stavba domu přišla na téměř 50 milionů korun a byla financována z integrovaného regionálního operačního programu a státního rozpočtu v rámci Brněnské metropolitní oblasti. K dofinancování stavby významně přispěli ze svých rozpočtů také město Brno a Jihomoravský kraj.
Nový dům poskytuje bezbariérové moderní prostředí pěti registrovaným sociálním službám pro osoby se zrakovým postižením a dalším činnostem Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých a spolku Tandem Brno.

Slavnostního otevření domu se zúčastnili další významní hosté: první náměstek primátorky, pan Petr Hladík, náměstek primátorky, pan Robert Kerndl, starostka městské části Brno - Královo Pole, paní Karin Karasová, ředitel Nadačního fondu Mathilda, pan Luboš Krapka, dlouholetý bývalý a dnes čestný prezident SONS, pan Milan Pešák, předsedkyně správní rady TyfloCentra Brno, paní Dagmar Filgasová, víceprezident SONS, pan Jan Šnyrych, výkonná ředitelka SONS, paní Veronika Pokorná, ředitelka Centra služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně-Chrlicích, paní Marcela Troubilová, ředitel střediska Teiresiás, univerzitního pracoviště MUNI, pan Petr Peňáz, a další kolegové ze SONS, ředitelky a ředitelé ostatních TyfloCenter a Tyfloservisu.
V průběhu dne bylo možné si celý dům prohlédnout a na různých místech domu vyzkoušet různé činnosti „poslepu“. Od 16 hod. byla nová budova přístupná také klientům a veřejnosti.